REKLAMA

Warszawa mówi… o rodzinie

Warszawa mówi… o rodzinie

uż od dzisiaj kolejny odcinek podcastu, który uruchomiło m.st. Warszawa na platformach streamingowych. O swoim patencie na rodzinność w wielkim mieście opowiadają Katarzyna Błażejewska-Stuhr i Maciej Stuhr.

„Warszawa mówi” to cykl rozmów, których bohaterami są mieszkańcy stolicy i ich historie. Stołeczny podcast prowadzi Kamil Dąbrowa, zastępca dyrektora Biura Marketingu Miasta.

Według futurologów do 2050 roku 70% światowej populacji będzie mieszkać w miastach. To w nich ludzie będą planować przyszłość i zakładać rodziny. Czym w takim razie miasto może, a czym powinno zachęcać rodziny, żeby czuły się „jak u siebie”? Co to znaczy, że miasto jest rodzinne? Czy taka jest Warszawa?  Moi goście przekonują, że „model rodziny się zmienia i nie należy się tego bać” – mówi Kamil Dąbrowa zachęcając do wysłuchania rozmowy z Katarzyną Błażejewską-Stuhr i Maciejem Stuhrem.

On ma dwójkę dzieci, ona też ma dwoje, ale ile mają razem? I to całkiem na serio. Będzie o tym, jaką wartość ma dziś rodzina, do czego ludziom potrzebna jest rozmowa, o wagarach z mamą, i od kogo na Żoliborzu można pożyczyć pompkę do roweru. Katarzyna i Maciej Stuhrowie opowiedzą o swoim patencie na rodzinność, mieszkaniu i spędzaniu wolnego czasu w Warszawie. Emisja tego odcinka już w poniedziałek.

Miejski podcast można znaleźć na platformach streamingowych: Spotify, Apple Podcast i Google Podcast, a także na YouTube m.st. Warszawy(otwiera się w nowej karcie). Na stronie głównej um.warszawa.pl znajduje się również kierująca do niego zakładka(otwiera się w nowej karcie).

Kolejne odcinki emitowane są co dwa tygodnie, kolejno 29 maja oraz 12 i 26 czerwca. Potem powrócą po wakacyjnej przerwie we wrześniu.

W pierwszym odcinku warszawskiego podcastu Kasią Gandor – biotechnolożka tłumaczy, jak żyć w miejskim świecie i jednocześnie być w zgodzie z naturą.

źródło: um.warszawa.pl

Czytaj także