REKLAMA

Warsaw Booster – rekrutacja dla firm przyszłości

Warsaw Booster – rekrutacja dla firm przyszłości

Równo miesiąc mają warszawskie startupy na zgłoszenie do X edycji programu Warsaw Booster. Miasto pomoże 45 firmom w przyspieszeniu ich rozwoju. A na koniec roku jury nagrodzi trójkę zwycięzców nagrodami o łącznej wartości blisko 90 tys. zł.

Warsaw Booster to jedyny w Europie Środkowo-Wschodniej cykliczny miejski program akceleracyjny. Startupy, które chcą wziąć udział w X edycji programu, mogą już zgłaszać się za pośrednictwem strony www.warsawbooster23.pl(otwiera się w nowej karcie). Rekrutacja trwa do 18 czerwca.

20 tygodni wsparcia mentorów

Warsaw Booster to program, który wspiera rozwój firm technologicznych działających w Warszawie nie dłużej niż 3 lata. Ratusz zaprasza przedsiębiorców i przedsiębiorczynie, których projekty mogą poprawić jakość życia w stolicy.

Uczestnicy i uczestniczki programu przez ponad 20 tygodni będą mogli doskonalić swoje kompetencje biznesowe biorąc udział w indywidualnych i dopasowanych do ich potrzeb warsztatach, wykładach i indywidualnych spotkaniach. Otrzymają wsparcie mentorów z ponad 50 polskich firm, międzynarodowych korporacji oraz spółek miejskich. Będą mogli współpracować bezpośrednio z przedstawicielami biur, jednostek i spółek miasta.

Kwalifikacje i nagrody

Do pierwszej tury tegorocznej edycji programu zostanie zakwalifikowanych 45 najlepszych projektów, które jury wyselekcjonuje spośród nadesłanych zgłoszeń.

Na koniec jury wybierze najciekawszą trójkę. Na zwycięzców czekają nagrody finansowe:

– za I miejsce – 45 tys. zł,

– za II miejsce – 30 tys. zł,

– za III miejsce 12,5 tys. zł.

Warszawa w programie Warsaw Booster poszukuje rozwiązań, które wspierać będą zrównoważony rozwoju, zwłaszcza w obszarach:  

 • transport i infrastruktura komunikacyjna,
 • jakość życia, w tym planowanie przestrzenne miasta,
 • ochrona środowiska, redukcja zanieczyszczeń i zrównoważona energia,
 • usługi publiczne.

Zgłaszane do programu projekty powinny wykorzystywać nowoczesne technologie:

 • sztuczną inteligencję (AI),
 • internet rzeczy (IoT),
 • analizę wielkich zbiorów danych (big data),
 • przetwarzanie danych w chmurze obliczeniowej (cloud computing),
 • uczenie maszynowe (machine learning),
 • wirtualną rzeczywistość (VR),
 • rozszerzoną rzeczywistość (AR).

Ubiegłoroczni zwycięzcy

W konkursie Warsaw Booster 2022 pierwsze miejsce i nagrodę w wysokości 45 000 zł dostał startup MEDIPRINTIC za usprawnienie sposobów leczenia urazów przedramienia. Drugie miejsce i nagrodę w wysokości 30 000 zł otrzymał zespół HYDRATICO za rozwiązanie, które oferuje szybkie, modułowe, neutralne pod względem CO2 stacje uzdatniania wody. Trzecie miejsce zajął startup Alko Prevent, który opracował system zdalnego monitorowania abstynencji alkoholowej oraz narkotycznej wykorzystujący sztuczną inteligencję.  Odebrał też nagrodę w wysokości 12 500 zł.

Nagroda publiczności – miejsce w co-worku w Centrum Przedsiębiorczości Smolna – przypadła startupowi Plan Be Eco, który opracował narzędzie dla firm do liczenia i raportowania śladu węglowego w całym łańcuchu dostaw.

Program, na zlecenie Urzędu m.st. Warszawy, realizuje konsorcjum trzech fundacji: Fundacja Startup Hub Poland (SHP), Fundacja Koalicja na rzecz Polskich Innowacji (KPI) oraz Fundacja Mobile Open Society Through Technology (MOST).

źródło: um.warszawa.pl

Czytaj także