REKLAMA

Startuje najpiękniejszy konkurs w stolicy!

Startuje najpiękniejszy konkurs w stolicy!

Już po raz 40 warszawianki i warszawiacy mogą pochwalić się swoimi ukwieconymi balkonami i pełnymi zieleni ogrodami. Do konkursu Warszawa w kwiatach zaproszone są także szkoły, instytucje, kawiarnie czy ogródki działkowe. Zgłoszenia przyjmowane są od 1 czerwca do 17 lipca. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni pod koniec wakacji na wyjątkowym kwietnym pikniku.

Warszawa w kwiatach to największa akcja wspólnego upiększania miasta z przedwojenną historią, której pomysłodawcą był prezydent Stefan Starzyński. Radni m.st. Warszawy zadecydowali, że rok 2023 jest rokiem Stefana Starzyńskiego. Jest to zatem wyjątkowa i niepowtarzalna edycja.

Zgłoś się do konkursu

Zgłoszenia do 40. konkursu Warszawa w kwiatach będą zbierane od 1 czerwca do 17 lipca w następujących kategoriach: 

  • balkony, loggie i okna, 
  • inicjatywy sąsiedzkie, 
  • ogrody i ogródki przydomowe przy budynkach jedno- i wielorodzinnych, 
  • osiedla mieszkaniowe, 
  • aranżacja zieleni (przy kawiarniach, sklepach, punktach usługowych), 
  • ogród lub ogródek edukacyjny (przy placówkach edukacyjnych), 
  • założenie ogrodowe statutowe, 
  • założenie ogrodowe niestatutowe, 
  • ogródki działkowe kwietne. 

Jury przyzna także 4 nagrody specjalne: „Mister Kwiatów”, nagroda im. Zofii Wóycickiej, nagroda im. Stefana Starzyńskiego oraz jubileuszowa nagroda „Królowa Róż”.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie warszawawkwiatach.pl. Zgłoszenia można wysyłać poprzez formularz internetowy dostępny na stronie od 1 czerwca oraz listownie.

Formularze zgłoszeniowe są do pobrania także w siedzibach Towarzystwa Przyjaciół Warszawy, Zarządu Zieleni oraz w Pawilonie Edukacyjnym Kamień. W Kamieniu (ul. Wybrzeże Puckie 1) codziennie w godz. 10.00-16.00 działa punkt konsultacyjny. W razie pytań dotyczących zasad konkursowych można przyjść osobiście lub napisać na adres [email protected].

Wielki kwietny finał

Laureaci tegorocznego konkursu zostaną ogłoszeni na finałowym kwietnym pikniku, który odbędzie się na terenie Parku Fontann 27 sierpnia. Będzie to wyjątkowe święto kwiatów i zieleni. W planie m.in. występy artystyczne, warsztaty dla całej rodziny, eksperckie wykłady oraz oficjalne ogłoszenie zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Zaprezentowana zostanie także nowa warszawska róża wyhodowana i nazwana na cześć Prezydenta Starzyńskiego.

Konkurs organizuje Zarząd Zieleni m.st. Warszawy we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Warszawy.

Partnerami konkursu są: Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego, Ogród Botaniczny PAN w Powsinie, Fundacja Kwietna, Fundacja Krajobrazy, Związek Szkółkarzy Polskich, Garden Masterclass Polska, Rojewski Roses, Polskie Towarzystwo Różane, Wydawnictwo Wytwórnia, Bomby Kwietne, Grupa GMF oraz firma Yope. Patronat medialny objęli: Radio Dla Ciebie, Zieleń Miejska oraz Murator.

źródło: um.warszawa.pl

Czytaj także