REKLAMA

Rozpoczęcie budowy metra na Bemowie przyniosło pierwsze zmiany w organizacji ruchu.

Rozpoczęcie budowy metra na Bemowie przyniosło pierwsze zmiany w organizacji ruchu.

Obecnie wykonawca prowadzi prace przygotowawcze w terenie. Prowadzą również dodatkowe prace w nocy z piątku na sobotę z 17 na 18 lutego, co spowoduje utrudnienia w ruchu na ulicy Rayskiego. Wkrótce zmieni się trasa linii autobusowej 249, co spowoduje automatyczne rozpoczęcie prac w rejonie ulic Łęgi i Dostawczej.

Wykonawca – firma Gülermak – ogrodziła już place budowy i trwają prace przygotowawcze w rejonie przyszłych stacji Karolin, Chrzanów, Lazurowa oraz Stacji Techniczno-Parkowej Karolin. Firma chroni również drzewa w pobliżu tych placów budowy.

Zmiany na Rayskiego

W związku z przygotowaniem zaplecza budowy od piątku, 17 lutego, od godz. 23:00 wprowadzane będą pierwsze zmiany w organizacji ruchu. Budowniczowie rozpoczną wykonywanie przyłączy i zajmą całą szerokość jezdni na wysokości bloku przy ul. Rayskiego 7. W związku z tym ulica straci swoją przejezdność – będzie się składać z dwóch niezależnych odcinków. Dojazd do niej będzie możliwy od ulicy Szeligowskiej lub Batalionów Chłopskich, nie będzie również przejazdu pomiędzy tymi ulicami.

Aby dostać się z ul. Szeligowskiej na Batalionów Chłopskich lub odwrotnie trzeba będzie skorzystać z objazdu ul. Lazurową.

Od poniedziałku, 20 lutego, rozpoczną się prace na chodnikach i dojściach do budynku i lokali usługowych pod adresami Rayskiego 7, 9 i 11. Roboty zostaną podzielone na etapy w taki sposób, żeby zapewnić swobodny dostęp do nieruchomości. Na początku przyszłego tygodnia rozpocznie się także budowa tymczasowego dojazdu do parkingu podziemnego pod budynkiem nr 11.

Prace potrwają do końca kwietnia. Następnie planowane jest zamknięcie ulicy Rayskiego od numeru 7 do ul. Szeligowskiej.

Zmiany w komunikacji

W związku z rozpoczęciem budowy stacji Chrzanów i zamknięciem przejazdu ulicą Rayskiego, od soboty, 18 lutego, zmieni się trasa autobusów linii 249. Z ulicy Człuchowskiej przez Lazurową dojadą one do ul. Batalionów Chłopskich i Coopera.

Zawieszony zostanie przystanek Chrzanów 04. W jego miejsce uruchomiony zostanie przystanek tymczasowy Batalionów Chłopskich 53 – na ul. Batalionów Chłopskich za skrzyżowaniem z Lazurową.

Utrudnienia na ul. Łęgi

Na ulicy Łęgi w poniedziałek, 13 lutego, rozpoczęła się budowa wodociągu do Stacji Techniczno-Postojowej i podziemnego przystanku Karolin. Na początku roboty prowadzone będą na drodze dla rowerów, chodniku i trawniku na wysokości ul. Dostawczej. Piesi będą kierowani do przejścia drugą stroną ulicy. Na samej ulicy Łęgi prace prowadzone będą odcinkami o długości 30-100 metrów. Jezdnia będzie miejscowo zwężana, ale ruch zostanie na niej utrzymany cały czas.

Ulica Połczyńska

Także w poniedziałek, 13 lutego, wystartowały prace przy budowie przyłącza kanalizacji przyszłej STP Karolin. Roboty prowadzone są na trawniku ul. Połczyńskiej na skrzyżowaniu z Dostawczą. Pierwsze zmiany w organizacji ruchu w tym rejonie zaplanowane są na przełom lutego i marca.


Źródło: um.warszawa.pl

Czytaj także