REKLAMA

Prezydent Stanów Zjednoczonych z wizytą w stolicy.

Prezydent Stanów Zjednoczonych z wizytą w stolicy.

Amerykański prezydent przyjedzie do Polski po raz drugi w tym roku. Joe Biden wygłosi przemówienie w Ogrodach Zamku Królewskiego, po rejestracji online można osobiście uczestniczyć w tym wydarzeniu. Podczas tej wizyty może ulec zmianie organizacja ruchu w centrum miasta oraz na trasie z lotniska.

Zaproszenie na przemówienie prezydenta Stanów Zjednoczonych, które odbędzie się we wtorek.

W związku ze zbliżającą się inwazją Rosji na Ukrainę, prezydent USA Joe Biden przybył do Warszawy, aby osobiście podziękować Polsce za wsparcie. Zwróci się do innych sojuszniczych krajów europejskich na horyzoncie i wyda ostrzeżenie przed dalszą agresją ze strony Rosji.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski przygotowuje działania mające na celu lepszą ochronę obywateli na wypadek dalszych walk w całym kraju. Powołał kadrę wysoko wykwalifikowanych fachowców, którzy będą świadczyć usługi miejskie na wysokim poziomie. Usługi koordynować będzie Bezpieczne Centrum Miejskie przy ul. Młynarskiej

Ambasada USA zaprasza na przemówienie prezydenta Bidena we wtorek o 17:30 w Ogrodach Zamku Królewskiego. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy zarejestrować się na stronie internetowej, a bramki zostaną otwarte o godzinie 14:00. W celu zapewnienia bezpieczeństwa konferencji zostaną zastosowane środki bezpieczeństwa. Sprawdź, czy możesz zabrać ze sobą torby, parasole i cokolwiek innego. Transport publiczny i pieszo od wybrzeża powinny być najlepszym wyborem.

Ograniczenia w ruchu drogowym spowodowane zamknięciem ulic.

W najbliższych dniach zostaną wprowadzone duże zmiany w ruchu drogowym. Obejmą one przede wszystkim obszar Warszawy, a także część Starego Miasta. Ze względu na surowe wymogi bezpieczeństwa prezydent USA i wysocy przedstawiciele innych krajów nie będą mogli parkować na wielu ulicach.

Parking będzie obowiązywał również na wyznaczonych miejscach, zatokach i chodnikach.

W związku z coraz częstszymi korkami w Warszawie, policja będzie czasowo ograniczać ruch pieszych i rowerzystów na wybranych ulicach. Będą atakować przede wszystkim przejścia w pobliżu hoteli, Pałacu Prezydenckiego i Zamku Królewskiego.

Informacje mogą zostać zmienione lub uzupełnione przed wydarzeniem. Kiedy prezydent USA Trump odwiedzi Polskę, niektóre ulice mogą zostać ponownie otwarte dla ruchu. Urząd Miasta zaleca unikanie centrum Warszawy od wtorku rano do środy wieczorem. „Drive” to rzeczownik, który oznacza wsiadanie do samochodu i prowadzenie go, a nie chodzenie (nie oznacza wsiadania do dużej ciężarówki lub gigantycznego autobusu). Kierowcom zawsze przypomina się, że są zobowiązani stosować się do wszystkich zgodnych z prawem wezwań organów ścigania Służby Ochrony Państwa i strażników miejskich.

W ciągu ostatnich kilku lat system transportu publicznego w Polsce podlegał ciągłym zmianom.

Oczekuje się, że zmienią się trasy autobusowe i tramwajowe w Oslo. Oslo przechodzi okres intensywnego rozwoju urbanistycznego, który ostatecznie sprawi, że niektóre ulice staną się niedostępne dla samochodów. Jednocześnie skracane są również trasy.Z tego powodu niektóre autobusy we wtorek i środę zmienią swoje trasy, by nie jeździć w te rejony miasta, gdzie spodziewane są największe zmiany w ruchu.

We wtorek i środę pasażerom będzie pomagać kilku informatorów. W kluczowych miejscach skierują Cię do najlepszego dostępnego środka transportu. Kilkudziesięciu instruktorów nadzoru ruchu będzie pracować na ulicach Warszawy, aby uniknąć korków i opóźnień. Warsaw Transport będzie aktualizowany na stronie internetowej i w mediach społecznościowych w celu uchwycenia „na żywo” systemu transportowego we wtorek w godzinach 6:00-21:00 oraz w środę w godzinach 6:00-18:00.

Źródło: um.warszawa.pl

Czytaj także