REKLAMA

Ostatnia szansa na udział w miejskiej loterii PIT

Ostatnia szansa na udział w miejskiej loterii PIT

Co prawda minął już termin składania deklaracji podatkowych za ubiegły rok, ale jeszcze do końca tego miesiąca można zgłosić chęć udziału w warszawskiej loterii PIT. Na nagrody mogą liczyć mieszkańcy, którzy rozliczyli się w stolicy.

Udział w loterii „Płać PIT w Warszawie” mogą wziąć osoby, które w swojej deklaracji podatkowej za 2022 rok wskazały miasto stołeczne Warszawa jako miejsce zamieszkania. Teraz wystarczy tylko najpóźniej do 31 maja wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.placpitwwarszawie.pl(otwiera się w nowej karcie). Każdy uczestnik ma szansę na wygranie samochodu hybrydowego oraz innych atrakcyjnych nagród: rowerów elektrycznych czy smartwatchów.

Po co rozliczać się w Warszawie?

Szacuje się, że w Warszawie mieszkają ponad 2 mln osób, z czego tylko niecałe 1,5 mln rozlicza swój PIT w stolicy. Te brakujące wpływy z podatków pozwoliłyby na realizację kolejnych inwestycji oraz rozwój usług dla mieszkańców.

Przyjazny środowisku transport publiczny i zieleń w mieście; nowe szkoły i instytucje kultury; lepsza opieka społeczna czy ochrona zdrowia – to tylko część inwestycji, które mogą posłużyć warszawskim rodzinom dzięki dodatkowym środkom dla miasta z PIT.

źródło: um.warszawa.pl

Czytaj także