REKLAMA

Ostatni dzień rejestracji na Noc Muzeów 2023.

Ostatni dzień rejestracji na Noc Muzeów 2023.

13 maja 2023 r. odbędzie się akcja Noc Muzeów. Jest to jedno z najbardziej lubianych wydarzeń kulturalnych w mieście, które odbywa się co roku około tygodnia przed Dniem Pamięci. Warszawa będzie przyjmowała zgłoszenia instytucji – każdego muzeum zainteresowanego udziałem w tej akcji marketingowej do poniedziałku 20 marca.

Noc muzeów jest otwarta dla instytucji zajmujących się popularyzacją kultury, sztuki, nauki czy historii. Niezależnie od tego, czy jesteś w Warszawie, czy w innym mieście – jest miejsce, do którego możesz się udać i podziwiać eksponaty! Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz online, który będzie aktywny do poniedziałku 20 lutego 2023 r. Jeśli jesteś zainteresowany dołączeniem do nas, przed wysłaniem zapoznaj się z regulaminem formularza (tutaj).

Większość z nas spędza godziny na tworzeniu materiałów promocyjnych na różne wydarzenia, ale proces ten byłby o wiele bardziej wydajny, gdybyśmy korzystali z programu, który mógłby to zrobić za nas. Programy powinniśmy rozpocząć 13 maja w południe, a zakończyć 14 maja.

Placówki, podobnie jak w roku poprzednim, mogą zorganizować tradycyjne zwiedzanie instytucji wewnątrz, na zewnątrz lub online.

Rekordowa Noc Muzeów 2022

W kilkuset wydarzeniach zorganizowanych podczas ubiegłorocznej Nocy Muzeów wzięła udział rekordowa liczba osób – 230 tysięcy. W roku 2019 w Nocy Muzeów wzięło udział ponad 185 tys. osób, a w 2021 ok. 175 tys., z czego 130 tys. online. W 2020 Noc Muzeów nie odbyła się ze względu na pandemię COVID-19.


Źródło: um.warszawa.pl

Czytaj także