REKLAMA

Noc Muzeów 2023!

Noc Muzeów 2023!

Ta noc do innych jest niepodobna. W dodatku robi się z roku na rok coraz bogatsza. W XIX już Nocy Muzeów w Warszawie weźmie udział rekordowa liczba 270 placówek.

Noc Muzeów to wielkie święto współczesnych odkrywców. Można wspólnie kontemplować kulturę i sztukę. Można też wziąć udział w imprezach organizowanych przez miasto. Szczegółowy program znajdziecie Państwo w informatorze, tu wspomnę tylko o możliwości zobaczenia Warszawy nocą z tarasu widokowego Pałacu Kultury i interaktywnej instalacji na pl. Defilad. Propozycji jest wiele, więc jak co roku zadbamy o komunikację autobusową między poszczególnymi atrakcjami, uruchamiając dodatkowe linie nocne oraz muzealne.

Zapraszam też do odwiedzenia mojego gabinetu w Ratuszu – miejsca, w którym szczególnie ostatnio „dzieje się historia”. Mówi się, że jest w nim na regałach tysiąc książek, może ktoś z Państwa je dokładnie policzy?

Wśród placówek biorących udział w akcji witam szczególnie 41 takich, które włączyły się do niej po raz pierwszy. To m.in. Warszawskie Muzeum Komputerów i Gier, Apple Muzeum Polska, Szkoła Platerek, Dom Pogrzebowy Służew, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, które umożliwi obejrzenie nieudostępnianej na co dzień stuletniej komory przelewu burzowego. Wymieniam te miejsca nie tylko po to, aby zachęcić do ich odwiedzenia, ale też, aby pokazać, jak diametralnie zmieniło się znaczenie słowa „muzeum” we współczesnych czasach.

Czytaj także