REKLAMA

Narkotyki w paczkach po papierosach i w opakowaniach po szamponie, 44-latek objęty policyjnym dozorem

Narkotyki w paczkach po papierosach i w opakowaniach po szamponie, 44-latek objęty policyjnym dozorem

Żmudna praca operacyjna, weryfikacje, typowanie, aż w końcu realizacja i zatrzymanie na gorącym uczynku. Tak w dużym skrócie przedstawia się ostatnia akcja policjantów piaseczyńskiego wydziału kryminalnego. Zatrzymano 4 mężczyzn. Wszyscy usłyszeli zarzuty karne, jeden z nich został objęty policyjnym dozorem.

To była bardzo szeroko zakrojona praca operacyjna policjantów wydziału kryminalnego, zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Funkcjonariusze w wyniku własnych ustaleń i pozyskiwanych informacji wytypowali pojazd, którym przewożone są narkotyki. Cel był bardzo jasny – zatrzymać podejrzanych na gorącym uczynku i postawić ich przed wymiar sprawiedliwości.  

Kilka dni temu funkcjonariusze, na jednej z ulic w gminie Prażmów, zauważyli będącego w ich zainteresowaniu citroena, którym jechało dwóch mężczyzn. Nie tracąc ani chwili, policjanci zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. Kiedy podeszli do auta, spotkali się z bardzo nerwowym zachowaniem zarówno ze strony samego kierującego, jak i pasażera, który wiedząc, że ma do czynienia z policjantami, nagle odrzucił coś na tylne siedzenie. Okazało się, że były to narkotyki, nie jedyne, które mężczyźni przy sobie posiadali. W kłopoty popadł również 41-letni kierujący citroenem. On również miał przy sobie narkotyki w postaci mefedronu, które funkcjonariusze znaleźli w kieszeniach jego bluzy, jak też w portfelu. Dodatkowo okazało się, że 41-latek za kierownicę pojazdu wsiadł – pijany. Badanie alkomatem wykazało, że ma ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Funkcjonariusze mieli podejrzenie, skąd pochodzą środki odurzające. Udali się więc w głąb ulicy, na której doszło do kontroli drogowej, do starego budynku mieszkalnego. W jego środku, ujawnili kolejne narkotyki, które były ukryte w paczkach po papierosach, w opakowaniach po szamponie, na kredensie, stole, a także w garażu. Policjanci, na terenie posesji, zatrzymali kolejnych dwóch mężczyzn: 44 i 47-latka.

Wszyscy zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnych cel, natomiast funkcjonariusze wydziału dochodzeniowo-śledczego zajęli się gromadzeniem i kompletowaniem materiału dowodowego. Cała czwórka usłyszała zarzuty posiadania środków odurzających oraz psychotropowych. Jeden z nich odpowie za posiadania znacznej ilości narkotyków. Dodatkowo 41-letni mężczyzna jest podejrzany o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, prokurator zastosował wobec jednego z podejrzanych wolnościowy środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Czynności w sprawie objęte są nadzorem Prokuratury Rejonowej w Piasecznie.

Źródło: Komenda Stołeczna Policji

Czytaj także