REKLAMA

Modyfikacje w organizacji ruchu w rejonie ulicy Płockiej.

Modyfikacje w organizacji ruchu w rejonie ulicy Płockiej.

Trwają prace przy budowie trasy tramwajowej na ul. Kasprzak. W sobotę 18 lutego wykonawca zajmie środek skrzyżowania z ul. Płocką. Spowoduje to pewne opóźnienia dla kierowców i rowerzystów, ale autobusy linii 103 oraz autobusy nocne N45 i N95 powinny pozostać nienaruszone.

Wykonawca linii tramwajowej na Kasprzaka – Strabag Polska – betonuje wiadukt i kładkę na ul. Wolskiej. Ściany rampy zjazdowej z torów tramwajowych są już w większości gotowe, a ostatnie układanie nawierzchni zaplanowano na koniec tego tygodnia. W kolejnym etapie Twoja drużyna skupi się na skrzyżowaniu ulic Kasprzaka i Płockiej. W tym miejscu nie dość, że jest dużo do zrobienia, to jeszcze widać wyburzane fragmenty ścieżek rowerowych i chodników.

Zamknięty środek skrzyżowania

Prace przy Płockiej zostały podzielone na kilka etapów. W pierwszym, którego rozpoczęcie zaplanowane jest na sobotę, 18 lutego, ok. godz. 16:00, wygrodzony zostanie środek skrzyżowania. Wyjazd z ulic Płockiej i Krzyżanowskiego będzie możliwy wyłącznie w prawo. Nie będzie można pojechać prosto i w lewo. Także jadący ul. Kasprzaka nie będą mogli skręcić w lewo – w ul. Płocką lub Krzyżanowskiego. Na obu jezdniach ulicy Kasprzaka, pomiędzy Skierniewicką a Płocką, kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu – z jednego z nich będą mogli skręcić w prawo. Dodatkowo w godzinach 22:00-6:00 jezdnia w kierunku centrum będzie zwężana do jednego pasa.

Objazd dla rowerzystów

Zamknięta będzie droga dla rowerów po południowej stronie ulicy Kasprzaka, na odcinku od ul. Bema do Brylowskiej. Rowerzyści będą na skrzyżowaniu z ul. Bema kierowani do ciągu pieszo-rowerowego, którzy zostanie urządzony po północnej stronie ulicy. Za skrzyżowaniem z ul. Płocką będą mogli już korzystać z drogi dla rowerów, a przed skrzyżowaniem z ul. Skierniewicką wrócą na południową stronę ulicy. Piesi nie powinni odczuć większych utrudnień. Będą mogli korzystać zarówno z chodnika po południowej, jaki i ciągu pieszo-rowerowego po północnej stronie ulicy Kasprzaka.

Autobusy pojadą inaczej

Autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego nie będą mogły przejechać ulicą Płocką w kierunku południowym – zostaną skierowane na trasy objazdowe. Autobusy linii 103 w kierunku pętli Kolejowa będą jeździły objazdem ulicami: Bema – Prądzyńskiego – Tunelowa. W stronę pętli Metro Młociny pojadą ulicami Krzyżanowskiego, Kasprzaka i zawrócą na skrzyżowaniu ulic Kasprzaka, Karolkowej oraz Prostej. Autobusy linii nocnych N45 i N95, tylko w kierunku Dw. Centralnego, będą kursowały ulicami: Płocka – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – Towarowa – Prosta. Zawieszone zostaną przystanki Krzyżanowskiego 01, Brylowska 01.

Kolejne etapy

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała niemal do końca marca. Następnie rowerzyści wrócą na południową stronę ulicy (przy skrzyżowaniu z ul. Krzyżanowskiego będą korzystali jeszcze ze wspólnego ciągu z pieszymi). Kierowcy jadący ul. Kasprzaka zyskają natomiast dodatkowy – trzeci – pas ruchu, zarezerwowany do skrętu w prawo w ulice Płocką i Krzyżanowskiego. Nadal jednak zajęty będzie środek skrzyżowania, a wyjazd z ulic Płockiej i Krzyżanowskiego możliwy będzie tylko w prawo.

W kolejnym etapie, planowanym na połowę kwietnia, wykonawca ułoży na skrzyżowaniu nową nawierzchnię jezdni.

Źródło: um.warszawa.pl

Czytaj także