REKLAMA

Moc kulturalnych atrakcji dla najmłodszych

Moc kulturalnych atrakcji dla najmłodszych

Spektakle, projekcje filmów, spacery i warsztaty tematyczne – te i inne atrakcje przygotowało miasto z okazji Dnia Dziecka. Warszawskie instytucje świętują nie tylko 1 czerwca, ale także w inne dni i zachęcają do udziału w wydarzeniach dla całych rodzin.

Dzień Dziecka w muzeum

Muzeum Warszawy z okazji Dnia Dziecka zaprasza do kilku swoich oddziałów. 1 czerwca warto odwiedzić Izbę Pamięci (ul. Wolska 168), gdzie o godzinie 16.30 odbędzie się spotkanie z niepowtarzalnymi animacjami Maxa Fleischera. Studio tego urodzonego w Krakowie artysty jako jedyne mogło konkurować w latach trzydziestych z wytwórnią Walta Disneya. Dwie największe gwiazdy studia Fleischera to Popeye i Superman.

W sobotę 3 czerwca w Muzeum Warszawy (Rynek Starego Miasta) odbędą się specjalne oprowadzania z nastoletnimi uczestnikami kursu „Sztuka opowiadania”, warsztaty rodzinne na wystawie „Zgruzowstanie Warszawy 1945–1949” oraz gra muzealna. Szczegóły na stronie Muzeum. Tego samego dnia Muzeum Warszawskiej Pragi zaprasza dzieci i młodzież na spotkanie z wystawą „Kolej na Pragę” – w programie warsztaty, oprowadzanie i mini spektakl.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej ugości najmłodszych w Parku Rzeźby na Bródnie, a centrum wydarzeń będzie Domek Herbaciany. Animacje dla dzieci poprowadzą edukatorki MSN – Ola Górecka i Gaba Żylińska. Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny.

Z kolei Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaczęło obchody Dnia Dziecka już w miniony weekend – piknikiem i specjalnym koncertem. W najbliższy weekend na najmłodszych będzie czekać miejsce edukacji rodzinnej „U króla Maciusia” – przestrzeń, w której dzieci i ich opiekunowie czują się bardzo dobrze.

Propozycje teatralne

W Teatrze Lalek Guliwer świętowanie Dnia Dziecka odbędzie się w towarzystwie Koziołka Matołka. Każdy spektakl zostanie poprzedzony specjalną etiudą, która powstała właśnie na tę okazję.

Teatr Baj planuje wyjątkowe świętowanie 3 i 4 czerwca. W programie spektakl „Maleńkie Królestwo królewny Aurelki” połączone ze specjalnym zwiedzaniem teatru. Aktorzy oprowadzą po zakamarkach teatralnego królestwa, odkrywając tajemnice sceny i kulisy powstawania przedstawień. 

W niedzielne przedpołudnie (godz. 11.00) w Centrum Praskim Koneser odbędzie się wydarzenie zatytułowane „Kto rozśmieszy pechowego nosorożca?” – fragment książki Leszka Kołakowskiego przeczyta Aneta Płuszka, aktorka Teatru Baj. Wstęp jest bezpłatny.

Wiele atrakcji na Dzień Dziecka ma także Teatr Lalka – 1 czerwca m.in. spektakl „Dzieci z Bullerbyn”, zwiedzanie kulis teatru i warsztaty „Stwórz swoją lalkę”.

Dzień Dziecka świętuje też Teatr Dramatyczny. Na Scenę Główną wraca „Piotruś Pan” – spektakl dla małych i dużych. Podczas czerwcowych pokazów (1, 3 i 4.06) na publiczność czekać będzie słodki poczęstunek, pirackie tatuaże i zdjęcia z bohaterami spektaklu.

W Teatrze Roma 3 czerwca odbędzie się prapremiera musicalu „Dzielny Głębinek”, przeznaczonego dla najmłodszej publiczności (od 3 roku życia). To interaktywna bajka muzyczna, angażująca publiczność w akcję sceniczną, oferująca przepiękną muzykę i wpadające w ucho, niezapomniane przeboje.

źródło: um.warszawa.pl

Czytaj także