REKLAMA

Mamy na fotografii i na spacerze z wózkiem

Mamy na fotografii i na spacerze z wózkiem

Z okazji Dnia Matki, Dom Spotkań z Historią zaprasza do udziału w wyjątkowej sesji fotograficznej pt. „Mama sama. Fotografia rodzinna”. Zdjęcia rodzinne mam i ich dzieci wykona fotografka Marta Rybicka. To ukłon w stronę mam samodzielnie wychowujących dzieci.

Z samotnym macierzyństwem kobiety mierzą się od zawsze. Mężczyźni szli na wojny, znikali, ginęli. Dziś, w Polsce nie ma wojny, ale matek wychowujących w pojedynkę dzieci przybywa. Według danych GUS 1/5 wszystkich rodzin w Polsce to matki samodzielnie wychowujące dzieci. Brak dostatecznego wsparcia ze strony państwa i bliskich sprawia, że mierzą się z nieustającym deficytem czasu, energii i pieniędzy.

Sesja fotograficzna odbędzie się w niedzielę 28 maja 2023 w DSH, w godzinach 10.00-19.00. Wszystkie mamy zainteresowane wzięciem w niej udziału proszone są o wysłanie zgłoszenia zatytułowanego „Mama Sama. Fotografia rodzina” na adres [email protected].

Udział w sesji jest jednoznaczny ze zgodą na publikację fotografii w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych fotografki, DSH i Fundacji Warszawa jest kobietą, która jest współorganizatorem akcji. Zdjęcia będę zaprezentowane szerszej publiczności podczas Pikniku Wolności w dniu 4 czerwca 2023 na skwerze im. ks. Jana Twardowskiego.

Spacer dla matek

Dom Spotkań z Historią z okazji Dnia Matki zaplanował także spacer dla mam z wózkami w Ogrodzie Saskim, który odbędzie się w niedzielę między 11:00 a 13:00.

Kobiety w przyjaznej atmosferze będą poznawać historię miasta i kobiet z nim związanych. Dowiedzą się m.in. jaka artystka złamała serce Sienkiewiczowi? Gdzie robiły zakupy warszawskie elegantki? Kto dał w twarz Eugeniuszowi Bodo i gdzie matki uczyły się karmić dzieci? Ich przewodniczką będzie Marta Gawryluk, dyplomowana varsavianistka. Zbiórka 28 maja o 11.00 na rogu Krakowskiego Przedmieścia i Karowej, bez zapisów.

źródło: um.warszawa.pl

Czytaj także