REKLAMA

Kolejowe prace nad ul. Kruczkowskiego

Kolejowe prace nad ul. Kruczkowskiego

Do warszawskich drogowców, remontujących wiadukt mostu Poniatowskiego, dołączą kolejarze, którzy będą pracować na drugim z obiektów nad ul. Kruczkowskiego. W poniedziałek, 27 marca, rozpoczną wprowadzanie nowej, czasowej organizacji ruchu. Od wtorku kierowcy będą jeździć już według nowego oznakowania. Podobnie autobusy komunikacji miejskiej.

Nie jest to jeszcze zapowiadany przez kolejarzy remont linii średnicowej. Na wiadukcie kolejowym przeprowadzone zostaną jedynie roboty utrzymaniowe, które są niezbędne z uwagi na jego stan techniczny. Na ul. Kruczkowskiego pierwsze znaki i wygrodzenia pojawią się w poniedziałek 27 marca. Prace rozpoczną się dzień później. Kolejarze zajmą wówczas prawe pasy na obu jezdniach ul. Kruczkowskiego pod remontowanym obiektem.

Węższa Kruczkowskiego
W związku z pracami zmieni się organizacja ruchu. Już przed wiaduktem mostu Poniatowskiego – z prawego pasa jezdni w stronę Tamki – możliwy będzie wyłącznie skręt w prawo, czyli w al. 3 Maja. Z tego pasa prosto pojadą tylko autobusy komunikacji miejskiej. Drugi pas – do jazdy prosto – pozostanie ogólnodostępny. Za wiaduktem kolejowym kierowcy ponownie skorzystają z pełnej szerokości jezdni.

Poruszający się w stronę ul. Książęcej i Ludnej korzystać będą z jednego pasa – od parku Beyera do przeprawy kolejowej.

W rejonie robót obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Ten etap prac potrwa do końca kwietnia. Następnie kolejarze zajmą lewe (wewnętrzne) pasy ul. Kruczkowskiego. Kierowcy o tych zmianach poinformowani zostaną z odpowiednim wyprzedzeniem.

Piesi, rowerzyści i pasażerowie
Podczas prac piesi będą mogli przejść pod wiaduktem kolejowym, ale chodniki po obu stronach jezdni będą węższe. Na odcinku od „zebry” – na wysokości ul. Czerwonego Krzyża do wiaduktu kolejowego, po stronie parku – trotuar będzie dostępny wyłącznie dla pieszych (tymczasowo nie będzie tu ciągu pieszo-rowerowego). Na pozostałym odcinku cykliści będą poruszać się na dotychczasowych zasadach.

Zawieszony będzie przystanek autobusów linii 162 – PKP Powiśle 04 – zlokalizowany pod remontowanym obiektem kolejowym. Zamiast niego uruchomiony zostanie przystanek tymczasowy pod wiaduktem mostu Poniatowskiego – w odległości ok. 100 metrów przed dotychczasowym.

Wiadukt mostu Poniatowskiego
Przypominamy, że na sąsiednim wiadukcie mostu Poniatowskiego swoje prace w tym tygodniu rozpoczęli warszawscy drogowcy. W rejonie al. 3 Maja już obowiązują zmiany w ruchu i parkowaniu.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa i w aplikacji 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji.

Źródło: um.warszawa.pl

Czytaj także