REKLAMA

Godzina dla Ziemi w Warszawie

Godzina dla Ziemi w Warszawie

Jak co roku w ostatnią sobotę marca organizowana jest akcja Godzina dla Ziemi. W wielu miastach na świecie na 60 minut zgasną iluminacje. W wydarzenie po raz kolejny włącza się Warszawa.

Godzina dla Ziemi to ogólnoświatowa akcja organizowana przez WWF, w ramach której osoby prywatne, firmy i miasta wyłączają na godzinę światła i iluminacje. Takie działanie ma skłonić do refleksji na temat środowiska i tego, jak każdy z nas może wpłynąć na jego ochronę. Tegoroczne wydarzenie poświęcone jest walce z wymieraniem gatunków. „W ciągu ostatnich 50 lat monitorowane populacje gatunków zwierząt zmniejszyły się o 69 proc.” – alarmuje WWF.

W tym roku Godzina dla Ziemi wypada 25 marca. Po raz kolejny w tę akcję angażuje się polska stolica, a wydarzenie objęte jest honorowym patronatem Prezydenta m.st. Warszawy. O godzinie 20:30 na 60 minut wyłączone zostaną m.in. światła Pałacu Kultury i Nauki oraz iluminacje murów obronnych Starego Miasta i na moście Śląsko-Dąbrowskim. W tegoroczną akcję włączają się także stołeczne placówki edukacyjne i instytucje kultury.

Źródło: um.warszawa.pl

Czytaj także